Kocuz.com Tokat  Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nde (Teknopark) Ar-Ge Projesi olarak 2022 yılında ortaya çıkmıştır. Amacımız Dış Ticaret işlemleri başta olmak üzere e-ticaret ve e-ihracat süreçlerini bilmeyen kobilerimize işletmelerimize kurmuş olduğumuz bu site aracılığı ile yol göstermek yardımcı olmaktır.  Bu amaç doğrultusunda ;Tecrübeli teknik kadromuz ile güvenilir ve verimli ekip olma anlayışıyla; müşteri memnuniyeti ve kalite ile birlikte zamanındalık ilkesinden ödün vermeden ülke ve dünya standartlarına uygun olarak hizmet sunmaktayız.

Bu proje ile; öncelikli olarak bölgesel kobi ve İşletmelerin Türkiye ve dünya pazarında yer alabileceği, bir platform (yazılım) kurulması hedeflenmektedir. Ardından kurulacak olan bu yazılım sayesinde özellikle kobi niteliğinde olup ihracat veya ithalat yapma potansiyeli olmayan işletmelerin bu platform (yazılım) sayesinde dış ticaret işlemlerini yapmasını sağlamak amaçlanmıştır.  Projenin amacı üreticilerin ürünlerini tek bir havuzda toplayarak, oluşan dijital ürün zenginliğini iç ve dış piyasada etkinliğini artırmak, yerli üretim oranına katkı sağlamak. Sektörün yoğunlaştığı bölgelerden Ar-Ge ve danışmanlık merkezimiz sayesinde sektörün gelecek stratejileri belirlenecek, üreticilerin eğitimleri ile alternatif çeşitlerin ticaretine ilişkin çalışmalar yapılacaktır. Yerli üreticilerin özellikle dış ticaret sorunlarına çözümler bulabildiği bir platform olmasını sağlamak.

Hizmet kalitesi ve bunun ile bağlantılı olarak müşteri memnuniyeti arttırmaya yönelik çalışmalarımız sürekli olarak devam etmektedir. Teknolojinin katkıları ile siz değerleri müşterilerimize her noktada sorunlarınızı giderme ve destek olmak için durmaksızın çalışıyoruz.